City Jump: Strikes Back oyunu en son olarak Windows Phone mağazasında göründü. Diğer mobil platformarda da mevcut olan oyun çok fazla iddialı olmasa da gayet keyifli zaman geçirtiyor.

Oyunda şehrimizi istila etmeye kalkışan uzaylılara karşı koyan bir süper kahramanı yönetiyoruz. Kahramanımız koşuyor, zıplıyor ve zıpladığı sırada attığı takla ile düşmanları öldürüyor. Oyun genel itibarı ile bir başka Temple Run örneği sayılır. Fakat değişik özellikleri ile bir kopya olmaktan çok uzak ve kendine has bir tarzı oturtmuşlar. Grafikler bence oyun için yeterince tatmin edici. Sıkılmamanızı sağlıyorlar. Oyunun hızı ve diğer etkenlerde düşünülünce sıkılmanız için tek faktör öldükten sonra kaldığınız yerden devam etmek için zor kazanabildiğiniz (oyun içindeki kalkanlara benzeyen kalkanların olması şartı. Bu kalkanlar elbette br çok oyunda olduğu gibi para ile bolca alınabiliyor. Fakat ücretsiz kazanmak için görevleri yapmak gerekiyor ve buradan da pek tatmin edici bir kazanç olmuyor.

Oyunun ilginç bir diğer yanı ise savaştığınız düşman birimlerinden peş peşe 3 adet öldürdüğünüzde kahramanımızın yeni süper gücü ortaya çıkıyor.

  • Yeşil robotlardan 3 adet öldürdüğümüz de Hulk’a benzeyen bir biçim alan kahramanımız normalden hızlı koşarak önüne çıkan her düşman birimini harcıyor.
  • Kırmızı robotlardan 3 adet öldürdüğümüz de ise Iron Man (Demir Adam) benzeri bir biçime bürünüyoruz. (Ayrıca arada çıkan oyun içi Boss’un attığı lazerleri de zıpladığımızda vurursak bu forma geçebiliyoruz. Tabii yine 3 adet vurmalıyız. Zaten onlara vurabilmemizin tek şansı Iron Man olmak.)
  • Sabit duran makinaların attıkları mavi lazer toplarını da zıpladığımızda attığımız takla ile vurursak 3 defa Silver Surfer (Gümüş Sörfçü) oluyoruz.

Başta da dediğim gibi oyun beni yeterince tatmin etti bu hali ile. belli bir süre sonra ilk oynadığınız kadar sık oynamayacak olsanız da ara ara oynayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s