Joss Whedon’ın en başarılı işlerinden biri olan Firefly dizisi 2002 yılında yayınlandı. FOX kanalı dizi bölümlerini (nedeni anlaşılamayacak bir şekilde) karıştırarak yayınladı ve sezon ortasında diziyi iptal etti. Bilimkurgu-Western türünde ki dizi izleyici tarafından çok beğenildi. Özellikle Whedon‘a özgü esprileri ile ön plana çıkan Firefly DVD satışlarında patlama yaşadı. Öyle ki Josh Whedon bu gelir ile dizinin var olan bölümlerini sonlandırabilmek için Serenity filmini yaptı. Serenity tek başına da izlenebilecek bir film olduğu gibi diziyi de devam ettirip konuyu toparlamakta oldukça başarılı oldu. Ve sonrası gelmedi.

Margaret Weis Productions tarafından FRP oyuncuları için kitapları çıkarıldı. Masaüstü FRP oyuncuları için macera devam etti.

Şimdi Firefly efsanesi bilgisayar oyunu olarak geliyor.

2014’te çıkacağı duyurulan Firefly Online Quantum Mechanix Inc. (QMx) ve Spark Plug Games firmaları tarafından geliştirilmekte. Şu an yapım aşamasında olan oyun RPG tarzında olacak. Dizinin içeriği ile paralel olan oyunda dizideki gibi bir gemi kaptanı olarak oynayacağız. Kendi mürettabatımızı oluşturup gezegenler arası kaçakçılık, ticaret yapıp değişik görevler alabileceğiz.

Oyun Windows, MAC, Android ve iOS platformlarında çıkacak.

Oyun hakkında geniş bilgilere Firefly Online‘dan ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s