UYARI: Avoider son derece bağımlılık yapıcı bir oyundur. Riski bilerek indirin!

Windows Phone sistemli cihazlarda oynanabilecek oyun Endless Runner (Sonsuz Koşma) tarzı bir oyun. Endless Runner tarzı oyunlara en bilinen örnek Temple Run olacaktır.

Avoider oyununda Alan Superhero ve Arthur Clownfish karakterleri ile oynayabiliyoruz. Fakat asıl tema Alan Superhero karakteri üzerine kurulu.

Alan Superhero bölümünde Kryptonite yağmuru sırasında Superman‘a inanılmaz benzetilmiş fakat göğsünde bir A harfi taşıyan karakterimizi kontrol ediyoruz. Amacımız yağan Kryptonite‘lere çarpmadan olabildiğince ilerlemek. İlerledikçe puan kazanmak ve geliştirmeler için Coin toplamak.

Oyun içinde diğer benzerlerinde olduğu gibi çeşitli geliştirmeler yapmak mümkün. Bunlar sağlık artışı, Coin mıknatısı, hız vs. gibi geliştirmeler. Geliştirmeler topladığımız coinler sayesinde yapılıyor. Oyunda Coin satınalma da mevcut fakat çok hırslı bir oyuncu değilseniz ihtiyaç duyacağınızı zannetmiyorum. Bir oyun süresince yeterince Coin toplanabiliyor ve geliştirmelerde uçuk sayıda Coin harcamanız gerekmiyor. Oyunu hiç para harcamadan da zevkle oynayabilirsiniz.

Yağan Kryptonite‘lerin renklerine göre değişik özellikleri var. Yeşil olanlar 10 enerji alırken, Mor olanlar 20 eneji alıyor. Kırmızılar da karakterimiz büyüyor ve dar aralardan geçmek zorlaşıyor. Mavilerde ise hızımız yavaşlıyor kaçma manevralarında zorluk çekiyoruz. Sarılarda karakterimizin net görme alanı azalıyor. Bu özellikteki Kryptonite‘ler kısa bir süre karakterimizi bu etkilere maruz bırakıyor ve az da olsa enerjimizi düşürüyor.

Arthur Clownfish bölümünde ise bir balık olarak oynuyoruz ve denizanalarından kaçmaya çalışıyoruz.

Tanıtım yazısında belirtildiğine göre başka temalar üzerinde de çalışmalar devam ediyor ve hatta http://avoider.eu/ adresini ziyaret ederek önerilerinizi de bildirebiliyrosunuz.

Oyunun güncel olarak tuttuğu online Leaderboard (Puan Tablosu) mevcut. Tabloda sıralamalar günlük, haftalık, aylık ve tüm zamanlar olarak ayrılmış. İsterseniz sadece kendi ülkenizde ki sıralamaları da görebiliyorsunuz.

Endless Runner oyunlarını seviyorsanız Avoider‘ı kesinlikle deneyin ve oyunun tanıtım sloganında dediği gibi bağımlılık yapıp yapmadığına karar verin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s