Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri geçen günlerde raflardaki yerini aldı. Daha önce çıkan Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları: Yeditepe Canavarı kitabından ayrı olarak çıkan kitabın içeriğinde bu sefer bir çok çizer ve yazarın imzası olan öyküler mevcut. Devrim Kunter‘in yaratmış olduğu Seyfettin Efendi karakteri Türk çizgi romanı adına büyük bir basamak.

Ayrıca bu pazar günü yapılacak olan bir organizasyon ile Seyfettin Efendi çizerleri ve yazarları bir araya gelecek. Kadıköy Büyülü Dükkan‘da yapılacak organizasyonda çizer ve yazarlar ile buluşma şansının yanında Seyfettin Efendi Tanıtım filmi ilk defa gösterilecek ve ayrıca süpriz hediyeler olacak.

Seyfettin Efendi’yi Facebook ve internet sitesinden takip edebilirsiniz…

Facebook  –  Site

“Seyfettin Efendi Tanıtım Filminden Bir Sahne…”

(TANITIM BÜLTENİNDEN)

10 farklı hikaye:
Bir İntihar Vak’ası, Bir Cinayet Soruşturması, Sabahçı Hasan’ın gece düşleri, Derinkuyu Muamması, Heykeldeki Sır, Ab-I Hayat, Yedi Uyurlar, Katil Palyaço, Gölge Hatun, Schrödinger’in Köpeği.

9 Yazar:
Devrim Kunter, Mehmet Berk Yaltırık, Cihan Türe, Ümit Kireççi, İlke Keskin, Kadir Özen, Yalın Alpay, Sadık Yemni, Hakan Tunga Kalkan.

13 Çizer:
Devrim Kunter, Hakan Duman, Emir Yardımcı, Yasemin Baran, Elif Kut, Rıza Türker, Mehmet Özen, A.Gökhan Gültekin, Sümeyye Kesgin, Gülden Kunter, Cansın Çağlar Özdemir, Ömer Tunç, Necmi Yalçın.

Ege Görgün’ün önsözünden:
“Bana hayal gücünden beslenen, bilinen resmi tarihe takılmadan geçmişin akislerine kendince yorumlar getiren ama bunu yaparken de “gerçek” tarihle ters düşmeden ortaya inandırıcı bir tarih-kurgu koyan kaç tane Türk eseri sayabilirsiniz?”

Arka Kapak Yazısı:
“…Memleketin içinde bulunduğu buhran sebebiyle bu ve benzeri esrârengiz vak’alar gözardı edilmekteydi.
İmparatorluğun can havliyle yağdırdığı talimatları izleme hususundaki gönülsüzlüğümü idrak eden komutanlar, bu esrârengiz vak’aların arasında benim de kendi rızamla göz önünden kaybolmamdan, harp sırasındaki sahte vefatımdan duydukları kadar olmasa da bir memnuniyet duymuşlardır elbet. Harbin ardından İfşa-yi Sırr teşkilatını kurmama dair tebliği iletmesine değin birkaçını açıklığına kavuşturduğum, aklın ve bilimin sınırlarını zorlayan bu meselelerin, teşkilat bünyesinde çözeceğim bazılarına yol göstereceğini Osman Paşa benden evvel öngörmüştü. Teşkilat ile fevkalâdeliğin ilmikleri arasında o devir için ucu meçhul bir yolda seyretmiş olsam da esrarengizliğin türlerini hayatım boyunca tecrübe edecektim. Dolayısıyla bu yapraklar, teşkilatla alakalı vak’aların haricinde kalmış, evraklara düşülmemiş bu ve benzeri esrarengiz vakalardan aklımda kalanları kayda geçirmeme vesile olacak.”

Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları albümleriyle İfşa-yi Sırr teşkilatının maceralarını Seyfettin Efendi’nin hususi notlarından derleyip bize aktaran Devrim Kunter, meslektaşlarının yardımıyla bu kez aynı notlardaki müstakil esrârları hikâyeleştiriyor.

1911-1935 seneleri arasında Seyfettin Efendi ve dostlarının açıklığa kavuşturduğu, kimisinde o dönemin ve ilerleyen senelerin müstesna zatlarının, eşyalarının ve mekanlarının bulunduğu bu on vak’ayı çizgiye kazandırmış olmanın heyecanını ve sevincini bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s